Dr. Narin ÇAKAR1999’da Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi. 2003 yılında Biorezonans ile başlayan Tamamlayıcı Tıbba olan ilgisi, sonrasında Nöral Terapi, Ozon Terapi, Manuel Terapi, Hipnoz ve Akupunktur ile devam etti.
Almanya’da ve Türkiye’de çok sayıda Biorezonans ile ilgili eğitim ve sertifika programına katıldı.
Nöral Terapi eğitimini Tamamlayıcı Tıp uzmanı ve IGNH (Uluslararası Nöralterapi Derneği ) Eğitmeni Prof. Dr. Hüseyin Nazlıkul tarafından düzenlenen eğitim programlarına katılarak aldı.
Yine Prof. Dr. Hüseyin Nazlıkul tarafından düzenlenen Akupunktur, Uygulamalı Kineziyoloji, Ozon Tedavisi, Şelasyon eğitim programlarını tamamladı.
FİMM Başkanı Wolfgang von Heymann, Prof. Dr. Cihan Aksoy ve Prof. Dr. Hüseyin Nazlıkul tarafından
verilen Manuel Terapi eğitimlerine katıldı.
Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesince düzenlenen Akupunktur eğitimini başarıyla tamamlayarak Sağlık Bakanlığı onaylı Akupunktur Sertifikasını aldı.
Nöral Terapist, Akupunkturist, Homeopat, Ozon Terapist, Hipnoterapist, Fitoterapist, Sağlıklı ve Dengeli Beslenme Danışmanı olarak çalışmaktadır.

Aydın Menderes Üniversitesi Biyofizik Anabilim (ADÜ BİYOFİZİK) dalında doktora programına devam etmekte olup getat uygulamaları(Geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamaları) üzerinde bilimsel araştırmalar üzerinde çalışma yapmaktadır


Üye olduğu bilimsel dernekler:
Türk Tabipler Birliği (TTB)
Uluslararası Nöralterapi Derneği (IGNH)
Bilimsel Nöralterapi ve Regülasyon Derneği (BNR)
Bilimsel Tamamlayıcı Tıp ve Regülasyon Derneği (BTR)
Bilimsel Akupunktur ve Regülasyon Derneği (BAR)
Akupunktur Derneği
Medikal Ozon Derneği (MODER)